.

-Vampíry

Obrazek

Pojem VAMPIRISMUS je starý jako lidstvo samo.
Už za Keltů se věřilo na tvory, kteří ubližují, škodí lidem a sají jejich krev. Lidé si vynalezli způsoby, jak je odvracet, a ochraňovat tak sebe a své obydlí.

Jedním z obranných forem bylo dát na práh česnek, který údajně upíry odvracel a zastrašoval.
Jedním z osvědčených způsobů byl i kříž. Nepleťte si ho ovšem z Biblickým křížem. Kříž, jako značení na hroby, je znám již od dob starého Egypta. Je to označení křižovatky. Naši předkové na všech kontinentech věřili, že když se nad hrob zemřelého postaví kříž, tak jeho duch (Dávalo se to lidem, kteří byly nějakým způsobem shledáni po smrti jako nebezpeční, a jejich duše se nemůže reinkarnovat), při "vzávání z hrobu" shlédne kříž, a nebude vědět, kterým směrem se má vydat. Údajně ho znak křižovatky, tak zmátl, že mu trvalo do světla než se rozhodně, ale v tu dobu se musel vrátit, zpět do hrobu.

Další z obrany před jedním druhem upíra byl kolík nebo runy. Kolík se většinou bodal do srdce hned při pohřbu, a runy byly rozepsány na hrob.
Také se odsekávala hlava a zahrabávala se na jiné místo.

To, že fenomén Vampirismus zřejmě nebude výmysl svědčí fakt, že na všech kontinentech se nezávazně na sobě objevili stejné praktiky obrany a popisu upírů.
Nebo je jenom náhoda, že Američtí indiáni, Keltové z Evropy a Číňané z Asie měli stejné popisky a obrany před Nemrtvími, i když se nikdy neviděli, a ani o sobě navzájem nevěděli?

I v dnešní vědecké době jsou případy vampirismu. Některé jsou dokázány za blábol, jiné způsobyli psychicky labilní lídé. Jsou tu ale i případy, které se zatím nepodařilo objasnit, a jsou celkem v utajení před veřejností.
Tak či tak, ať už je nebo není pohádka, je Vapmirismus velmi populární záležitost, a dokazuje velký rozmach hlavně poslední dvě století.
Důkazem mohou být dnešní Góthové(Gothici), kterých je v dnešní přetechnizované době čím dál více.

zdroj:http://belvengard.bloger.cz/Vampirismus/Vampirismus-obecne/Co-to-je-Vampirismus