.

-Monštrá

Michigan Dogman

Legendy o vlkodlakov a inych psích potvor možu byt aspom trocha pravdivé.Z jedna z najznamejších bola pozorovana  severnom Michigane.Tenot  tvor by sa mal pohybovat po štyroch ale aj po dvoch nohách.Mal by mat telo pokryté srstou a v papuli by sa mali nachádzat velké ostré zuby.Najznamejšie pozorovanie pochádza z roku 1987.Podla ludi sa Dogman objavuje velmi často a hovoria že do teraz straši v lese.Niektorý odbornici maju pre dogmana reálne vysvetlenie mal by to byt velký čierni pes a nie žiadný psí múž.My možeme len hadat či legendy o vlkodlakov sú pravdivé.

                                          

 

 

Obrazek

Flatwood monster    

Je pravda, že Spojené státy nám mohou nabídnout něco ještě lepšího, a to obludu Flatwoodskou. V září 1952 ve vesničce Flatwood ve Virginii děti tvrdily, že viděly obludu, jak vylezla z vibrující červené koule. Dětská výprava, které velel sedmnáctiletý chlapec, dobrovolný pomocník policejní stanice, se vnořila do lesa. Mladý strážný je vybaven silnou elektrickou svítilnou a ve světle této svítilny uviděli stvoření vysoké čtyři metry, její humanoidní tělo je oblečeno do obleku ze zelené gumy, která odráží světlo a na hlavě má helmu. Obličej má červený s dvěma ohromnýma očima barvy zelené s oranžovým nádechem. Vydává nepříjemný zápach. Pohybuje se, ale nohama nehýbe a vypadá, jako by klouzala po zemi. Všeobecné zděšení, včetně strážníkova psa, který utekl první. Telefonují šerifovi, a ten nenajde obludu, ale zaregistruje nepříjemný zápach a všimne si nevysvětlitelných stop, jako by něco klouzalo ve vzduchu.

Všechny přítomné děti ve věku od dvanácti do sedmnácti let byly po jednom podrobně vyslýchány, jejich výpovědi byly pozoruhodně podobné. Jelikož se už obluda podruhé neobjevila, nelze vyloučit hypotézu, že se jednalo o mystifikaci. Ale za těch patnáct let, co od té doby uplynulo, žádná z již dospělých dětí neprodalo žádnému časopisu vyprávění o té mystifikaci, což by se zaručeně stalo, kdyby to mystifikace byla. Tak můžeme předpokládat, že děti snad přece jen něco skutečně viděly.

Ze všech koutů Spojených států, které jsou snad na to specializovány, jsou čas od času hlášena zjevení tohoto druhu. Žádné se nepodobá tomu druhému, což definitivně ruší hypotézu civilizace z jiné planety, která nás navštívila. Pokud se naopak jedná o experimenty, je dost logické, že se budou případ od případu lišit.

Byl pokus dát dohromady tato zjevení, a to na jedné straně humanoidy, na druhé straně to ostatní. Tato snaha nepřinesla žádné větší výsledky a já bych spíš byl nakloněn k tomu, dát dohromady zelené dětí, neandrtálce, který se prochází v našich dnech, strašlivé sněžné muže a lesní muže, a na konci škály rozličné obludy. Hypotéza série experimentů má alespoň tu výhodu, že nevyžaduje pro jednotlivé případy vysvětlení, které by souhlasily s nějakou hypotézou obecnější, například hypotézou mimozemských druhů nebo národů žijících v podzemí. Kdyby se jednalo o mimozemský nebo podzemní národ na návštěvě v našem světě, pak by si všichni návštěvníci byli více méně podobní. Mezi zelenými dětmi a obludou Flatwoodskou však není podoba žádná. Povšimněme si také, že žádné z těchto stvoření necítí potřebu sdělovat nějaká morální či náboženská poselství.         

Obrazek

Deti čo videli toto monštrum.        

   Loveland Frog-man

Príbeh o zajímavom netvorovi z okoli rieky Miami sa začal  v roku 1955.Vtedy jeden nepomenovanný obchodník tlačil auto na okraji cesty si všimol niečo zvlástne.Asi tri minuty mohol sledovat skupinu troch tvorov ktorý boli nedaleko od neho.Popísal ich ako tvori z ludským telom a zo žabou hlavou.Na rukách mali prsty a na nohách mali plavacie blanny.Ked sa zadival tak si všimol ,že je jeden tvor mal v ruku  palicu.Další znamý prípad pochádza v roku 1972 ,ked jeden policajt išiel auto  do Lovelandu tak si všimol v jame nejaké zviera.Myslel si že to je pes , ale neskoršie vyskočil policajtovi pred auto.Videl tvora ktorý sa podobal žabe a mal leské oči.Neskoršie ten tvor zmizol v lese.Dalšie stretnutie prežil policajt ktorý išiel po tej istej ceste.Videl zdochlinu na ceste ktoru neskoršie odpratal a zahodil.Ked sa lepšie pozrel zistil , že zdochlina je asi pri živote.Všimol si že mal žabie teloDokonca vystrelil na tohto tvora.A  videl jak doskákal preč.Policajt povedal , že strielal preto aby sa presvedčil že to je pravda.

Obrazek

The Goatman

ObrazekThe Goatman je humanoidná príšera zo Severnej Ameriky.Je to hybridná kreatúra ktorá je častou človek a častou zviera.Niektorý ludia ho spojujú z fenoménom Big Foot.Goatman  je rozšíreny  Marylande.Často je popísovaný ako zabíja domáce zvieráta.V Marylande je to úž velmi stará legenda.

Je popísovaný ako postavou človeka ktorý ma husté ochlpatenie.Začiatky pozorovania Goatman sa začali v roku 1957 v meste Marylande.Goatman je pozorovaný skoro na celom územi USA na Floride,Texase,Oklahome,Michigane a Oregone .Floridská verzia Goatmana sa volá Skunk Ape.Najnovšie pozorovania sú  z New Jersey.Goatman z Marylandu by sa mal vyskytoval v hustých lesoch a na polních cestách.Podla legendy prepádava domy a požiera dobytok.