.

-Ghost

ObrazekDuch je údajný non-tělesný projev mrtvé osoby (nebo, zřídka, zvíře nebo vozidlo). To je často myšlenka být projev ducha nebo duše osoby, která má zůstali na Zemi po smrti. Podle některých vír, duch může být povaha osoby po jeho nebo její smrt, a ne přímo svázaný k duši nebo duchu. Každá kultura na světě otiskne příběhy o duších, ačkoli oni často odporují jak k čemu duši jsou a zda oni jsou jen figments představivosti nebo část reality.

Skeptická analýza

Zatímco někteří považují duchy za realitu, mnoho jiní jsou skeptičtí ohledně existence duchů. Například, drtivá většina vědecké společnosti věří tomu duši, stejně jako jiné nadpřirozené a nadpřirozené entity, neexistují.

Skeptici často vysvětlí ducha sightings s princip Occam je holící strojek, který argumentuje, že vysvětlení by měla maximalizovat šetrnost se zbytkem našich znalostí. Oni mohou navrhnout, že, protože nemnoho k žádnému z nás někdy měli mezilidský vztah s duchem, ale nejvíce nebo my všichni měli zkušenost sebeklamu nebo připisovali falešnou příčinu k události, že tyto volby by měly být přednostní v nepřítomnosti velkého množství důkazu. Oni jsou také horliví si všimnout toho většina ducha sightings se stát když naše smysly jsou oslabeny, a to důkaz je nespolehlivý, protože to nenastane když my máme plné použití našich schopností.

Občas, upřímnost a motiv claimant bude být zpochybňován. Oni by mohli se smířit oblíbený pro osobní důvod. Například, prodlévat duchů je typicky spojený se spravedlností hledání nebo pomstou. Připisovat takové motivy a síly k mrtvým lidem mohli být interpretovaní jako zastrašovací taktika. Také, osoba požadavek síly oblíbený pro osobní popularitu a příjem.

Fyziologie člověka může dělat nás více citlivý na ducha sightings. Duši jsou často spojení s pocitem ochlazení, ale přirozená zvířecí odezva na strach je zvyšování vlasů, který může se mýlit pro ochladit. Také, periferní zrak je velmi citlivý na pohyb, ale neobsahuje hodně barvy nebo soustředěné tvary. Nějaký náhodný pohyb u soustředěného pohledu může vytvořit silnou iluzi děsivého čísla. Také, zvukové vlny s frekvencemi ztiší než 20 hertz je nazýváno infrazvukem; oni jsou formálně neslyšitelní, ale britští vědci Richard Lord a Richard Wiseman uzavřel, že infrazvuk může přimět lidi, aby se cítil jako “přítomnost” v místnosti nebo nevysvětlitelných pocitech úzkosti nebo strachu. [1]

Někdy duši jsou spojováni s elektromagnetickými poruchami, který navrhne, že oni by mohli být připisovaní elektromagnetickému poli a ne k presently mrtvé osobě. Často, videa nadpřirozených vyšetřovatelů ukážou jim používání E-pole nebo B-postavit detektory a nález “strašidelné” výsledky se blíží ke stěnovým zásuvkám a elektrickým spotřebičům.

Psychologické faktory mohou také se vztahovat k duchu sightings. Mnoho lidí přehání jejich výklad jejich vlastních vnímání, jeden když navštíví místo, kterému oni věří být strašidelný, nebo když navštíví místo, které oni znají viděl nepříjemné historické události. Jisté obrazy takový jak obrazy a filmy by mohli “program” osoba automaticky sdružit jistou strukturu nebo oblast jak strašidelný protože co oni viděli ve filmech. Také, psychologický jev pareidolia může přimět lidi, aby si všiml člověka-jako tváře nebo čísla v jinak světském okolí jejich prostředí, zvláště v podmínkách kde vize je částečně zatemněna, jak v temné chodbě nebo v noci.

Nejčasnější literatura rozumně probírat problém přijde z čínského filozofa, Mo Tzu (470-391 př.n.l.)

“Protože my musíme rozumět zda duši a nálada existují nebo ne, jak můžeme zjistit? Mo Tzu říkal: Způsob, jak zjistit zda něco existuje nebo ne je záviset na svědectví uší a očích množství. Jestliže někteří slyšeli to nebo někteří viděli to pak my musíme říkat, že to existuje. Jestliže žádný slyšel to a žádný viděl to pak my musíme říkat, že to neexistuje. Tak, pak, proč ne jít do nějaké vesnice nebo nějakého okresu a ptát se? Jestliže od starověku k daru, a od začátku muže, tam jsou muži, kteří viděli těla duchů a duchů a slyšel jejich hlasy, jak můžeme říkat, že oni neexistují? Jestliže žádný slyšeli je a žádného viděli je, pak jak můžeme říkat, že oni dělají? Ale ti kdo popřít existenci duchů říkat: “mnoho na světě slyšeli a viděný něco duchů a duchů. Protože oni se liší ve svědectví, kdo být být přijímán jak opravdu mít slyšel a viděný je? Mo Tzu říkal: Jak my máme se spoléhat na co mnoho mít společně viděný a co mnoho mít společně slyšel, případ Tua Po má být přijímán. (poznámka: Král Hsuan (827-783 př.n.l. vykonal jeho ministra, Tu Po, na falešných obviněních dokonce poté, co byl varoval, že Tu Po duch by hledal pomstu. O tři roky později, podle historických kronik, Tuův duch střílel a zabíjel Hsuan s úklonou a šípem před shromážděním feudálních pánů)” — zaujatý od kapitoly 31, překládal Yi-pao Mei

Pozoruhodní duši

Bezhlavý duch Anny Boleyn;
Duch Thomasa Becket, který údajně se objevil během konstrukce brány zrádce;
Duši Kinga Edwarda V Anglie a Richard, vévoda Yorka, “princi ve věži”;
Duch Ladyho Jane Greyová;
Duch sira Waltera Raleigha;
Společnost duchů, kteří údajně reenact popravu Poláka Margaret, 8. hraběnka Salisburyho;
Duch Warrena Hastingse

Několik jiných duchů je řekl, aby dělal Tower jejich domov; domnělé skupiny vojáků údajně objeví se tam, stejně jako dáma ve smutku se žádným obličejem.

Města Yorku a derby v Anglii jsou také pokládaní být centrum strašidelných manifestací; následně, oni oba si libují v obrovsky úspěšném duchu cestovat průmysly. Opravdu, přítomnost mnoho století-staré budovy má daná Anglie pověst nejstrašidelnější země na světě.
 
Hnědá dáma Raynham chodby

Hnědá dáma Raynham chodby byla viděná docela několikrát za ta léta. Ona je nazývána “hnědou dámou” kvůli hnědým brokátovým šatům že duch často byl viděný opotřebovávat se zatímco putuje přes chodby a schodiště Raynham chodby. V 1849 majorovi Loftus a přítel jmenoval Hawkins viděl ducha jedna noc po odejití do postele. Oni oba viděli ženu a byli užaslí nad starými vyráběl oděv, který ona nosila. Následující večer Major byl šťastný dost vidět číslo jakmile znovu, tentokrát on dělal si poznámku jejího prázdného oka-zásuvky. Incident vyústil v několik členů odstupování osazenstva a plného vyšetřovacího bytí dělaného Raynham chodby zahrnovat místní detektivy. Pro více účty a informace, vidět:

zdroj: www.castleofspirits.com/brownlady. html

Biggin kopec (Londýn, Anglie) je také ohlásen strašidelný mnoho duchů, který mnoho věřit je pravděpodobně protože to je pozemek druhé světové války airbase.

Bílý dům ve Washingtonu, D.C., je řekl, aby byl pronásledován duchem Abrahama Lincolna a několik lesser strašidel.

Duch Římana císař Caligula byl řekl, aby pronásledoval Lamian zahrady Říma, kde jeho tělo bylo spěšně a unceremoniously pohřbené po jeho atentátu.

V biblickém popisu čarodějnice Endor, King Saul Izraele má čarodějnice vykouzlit ducha proroka Samuel poradit se s ním na jeho nejisté situaci. Duch proroka dá králi žádnou pomoc, ale kárá něj a předpovídá jeho osud místo toho.

Bývalý vězeňský ostrov Alcatraz pryč pobřeží San Francisca je řekl, aby byl doma k množství duchů vězeňů kdo umřel tam.

Athens, Ohio je pojmenovaný nejstrašidelnějších míst v Americe, a je znán obsahovat mnoho duchů. Jeden zajímavý fakt je to, když čerpá linku z každého 5 hřbitovů, jeden vytvoří pentagram. Uvnitř tohoto pentagram je vysoká škola, která je považována za nejstrašidelnější školní areál v Americe.

Město New Orleans je někdy nazvané ' nejstrašidelnější město Ameriky ' s četným duchem reportuje, obzvláště ve čtvrtině francouzštiny. New Orleans je duši zahrnují piráty od 18. století, přes k 20. staletým strašidlům.

Muzeum přírodní vědy v Ottawě, Ontario, Kanada je řekl, aby byl pronásledován duchem kanadského ministerského předsedy sir Wilfrid Laurier, jehož tělo položilo tam ve státě po jeho smrti v 1919. Mnoho pracovníků v muzeu si všimlo přítomnosti ducha poté, co muzeum se zavřelo na den.

Kuchisake-onna byl řekl, aby měl způsobenou davovou psychózu skrz Japonsko během jara a léto 1979.

Hollywood, Kalifornie byla doma k mnoho z velkých hvězd a tam jsou ti kdo věřit, že jejich duši zůstanou tam po smrti, vynášet tomu jméno strašidelný Hollywood.

Zaoceánský parník Marie Queena, nyní permanentně moored v Long pláži, Kalifornie, je pokládaný být pronásledován několika duchy. Dva slavnějších hauntings být v lodním plaveckém bazénu a v šachtové uličce, oblast za strojovnou, obsahovat lodní hnací hřídele. Nedávná vyšetřování nedokázala se ukázat jako nějaká přítomnost nebo aktivita duchů a většina jevu byla připsaná k základní mechanický workings lodi.