.

-Ica kamene

Ica kamene-dokaz že ludia a dinosauri žili spolu?

Obrazek

V roce 1955 objevil doktor Javier Cabrera v peruánské oblasti Ica velice zajímavé kameny. Byly ozdobeny kresbami a údajně vytvořeny původním indiánským obyvatelstvem v oblasti. Jejich kresby vědecký i laický svět absolutně šokovaly a šokují dodnes. Ostatně v této oblasti se našli i jiné zajímavé nálezy. Nález je bohužel značně diskreditován kopiemi, jež vytváří místní podnikavci a pokouší se je vydávat za originály.

Těchto 20000 kamenů je zřejmě jakási starodávná knihovna. Kryptozoologickou veřejnost vzrušují samozřejmě nejvíce obrazy pravěkých zvířat zobrazených na kamenech. Zcela jasně rozeznáváme Tyranosaura, Tryceratopse, Brontosaura, Stegosaura, Pterodaktyly a další dinosaury dávných dob. Některé kameny zaznamenávají nejenom dinosaury ale i lidi používající dinosaury jako koně. Nezachycují ovšem pouze kryptozoologické výjevy ale též třeba několik fází operace srdce. Na tu si velice dobře pamatuji z dětství neboť ji měl otec ve svém archivu. Byla postupně zobrazena na několika kamenech. Měl jsem možnost mnoho fotografií kamenů zkoumat a byl jsem jimi absolutně fascinován.

 
Museum doktora Cabrery

Dnes odborníci dokáží rozeznat originály od falzifikátů – originály mají oxidovanou patinu na leptu která prokazuje jejich stáří, tato patina se objeví pouze velkým věkem. Doktor Cabrera předložil nálezy těchto kamenů vědcům a odborníkům z NASA aby zajistili podrobný průzkum, verifikaci a legalizaci. Všechny tyto originální kameny byly označeny jako nejméně jeden tisíc let staré, podle míry zoxidování povrchu dokonce vychází pro pravé exponáty stáří větší než 10 000 let.
Velmi podobné nálezy pochází z mexického naleziště Acámbara (stáří snad 4500 let).

Kde staří indiáni Jižní Ameriky spatřili tyto tvory, že je dokázali tak přesvědčivě a věrně zachytit? Jak mohli zjistit podobu těchto tvorů pracně získanou skládáním kostí a dedukcí či dnes počítačovou animací? Tito tvorové zřejmě museli reálně existovat v čase vytvoření kreseb! Je třeba též upozornit na pozorování Stoa, což je možný potomek Tyranosaura či Dinosaurů, v nedalekém okolí místa nálezu - Amazonii.

Věrohodnost kamenných obrazů podpořil i následující vědecký objev z roku 1995. Na Turmenianské rovině v bývalém Sovětském svazu byly objeveny stopy dinosaurů. Vedle zkamenělých tříprstých stop byly stopy bosého člověka. Stezka je dlouhá půl kilometru.
Nešlo však o ojedinělou událost, u nejzajímavějších z těchto nálezů bota rozšlápla trilobita (stáří 440 milionů let) nebo leží lidské otisky vedle dinosauřích (například u Glen Rose v Texasu, stáří 135 milionů let, zde také nalezenObrazek

Obrazek

Stopy dinosaura ale aj človeka

Obrazek