.

-Tatzelwurm

Tatzelwurm

Záhadný živočich, který žije v rakousko-švýcarských Alpách a právě odsud pochází jeho jméno "Tatzelwurm"- v překladu to známená něco jako prackatý červ. Jedná se o zvíře dlouhé asi 60 až 100 cm, s válcovitým tvarem těla. Zvíře je hnědé a má zašpičatělý ocas. U hlavy mají být malé přední končetiny -"pracičky". Pravděpodobně se jedná o jakého si obojživelníka. Podle některých zoologů, jde o pouhou záměnu s alpským salamandrem, tedy mlokem.


Setkání s Tatzelwurmem:

Unken


Městečko Unken ležící nedaleko rakouského Salzburku, je jedním z míst, kde se záhadné zvíře objevilo. V roce 1799 se místní sedlák Hans Fuchs vydal do Thalbruckského průsmyku, který je nedaleko Unkenu, sbírat lesní plody. Podle dochovaných zpráv sedláka tehdy napadli dva tetzelwurmové. Hans Fuchs se tehdy tak vylekal, že na místě zemřel. Příběh dodnes připomíná pomníček kousek za Unkenem.


(z: «Berliner Illustrirte Zeitung», č. 16, duben 1935)Obrazek

Jedním z dalších svědectví je i zpráva rakouského tajného rady dr.A.von Drasenowitsche roku 1908. Tento velice vážený muž v novinách Grazer Tagblatt popsal podivný příběh svého přítele, myslivce, kterému plně důvěřoval. Ten se během své pochůzky setkal poblíž Murau ve Štýrsku s neznámým zvířetem asi půl metru dlouhým připomínajícím tlustého červa. Zvíře na něj zaútočilo dvoumetrovým skokem. Myslivec do něj několikrát bodnul nožem a tak se útočníka podařilo zahnat.

Poslední případ, kdy tatzelwurm na člověka zaútočil z jezera byl popsán v roce 1926 v Oberes Murtal. Šlo o dvanáctiletého pastevce. Dnes by mu mělo být něco přes 80 let. Pátrání v této oblasti ale také nepřineslo žádné výsledky. Nikdo o oné příhodě nic nevěděl a nebo možná vědět nechtěl.

Ale vůbec poslední senzační případ se odehrál v roce 1954. Když zemědělci v blízkosti od Palerma na Sicílii zahlédli červa (přirovnanému ke stvůře s dvěmi prackami a "kočičí hlavou "), který zaútočil na stádo vepřů.

Obrazek

Tato kostra je velký podvrh

Obrazek