.

-Opiči muž

V roce 2001 se v indickém hlavním městě Dillí objevily případy napadání lidí tajemným útočníkem přezdívaným "opičí muž". Desítky lidí se staly obětí pokousání a podrápání. Místní sdělovací prostředky informovaly, že tři osoby dokonce zahynuly, když se v pověrčivé hrůze daly na útěk a skočily z vyššího patra. Popisy o.m. se různí. Někteří svědci tvrdí, že má železné drápy, další dodávají, že má kočičí hlavu a vypoulené oči.

Někdo ho také viděl s rudýma očima a blikajícími zelenými světýlky na prsou.

Místní policie však oznámila, že má podezření, že za útoky je odpovědná celá skupina osob, a to vzhledem k tomu, jak jsou časté, a protože jsou páchány na několika místech téměř ve stejnou dobu. Podle dalších názorů šlo o výplody fantazie lidí náchylných k pověrčivosti nebo k snaze přilákat na sebe pozornost. Vyjadřují také podezření, že mnohá zranění si lidé způsobují sami, obzvláště od chvíle, kdy se rozšířila fáma, že úřady budou postiženým vyplácet tučné finanční odškodné.

O několik týdnů poté se zprávy o další podobné příšeře, tentokrát podobné medvědovi, objevily na venkově indického státu Ásám. Jak oznámila ásámská policie, netvor terorizuje vesničany, přes 20 jich poranil. Vyděšení venkované pořádají rituální obřady, při nichž vymítají ďábla. Vytvářejí hlídky, které střeží klidný spánek v osadách. Shodně tvrdí, že příšera se zjevuje zásadně v noci a prochází zavřenými dveřmi. Vydává prý strašidelné zvuky a při jakémkoli záblesku světla záhadně mizí.
Region, kde se záhadný tvor vyskytuje, leží zhruba 70 kilometrů západně od největšího ásámského města Guwahati.
Panika v Ásámu propukla krátce poté, co se v Dillí objevil "opičí muž".