.

-Modrý tiger

Obrazek

Mimořádná modrá zvířata jsou čas od času zpozorována i mezi druhy savců, obzvláště mezi nejrozličnějšími divokými kočkami. V kožešnickém obchodě jsou občas k dostání kožešiny modrých rysů a rysů červených. V jihovýchodní čínské provincii Fu-tien se kdysi údajně vyskytoval a možná stále vyskytuje druh tygra s modrou srstí. Podle tvrzení domorodců, je tento tygr, na rozdíl od svých obvykle zbarvených druhů, lidožravý.
Měl mít základní barvu maltézské modři, na spodku těla téměř tmavě modré, pruhy zřetelné, nelišící se od obvyklého vzoru tygřích pruhů. Takto ho popsal v září r. 1910 misionář Harry R. Caldwell. Viděl ho i jeho syn John a americký zoolog Roy Champman Andrews. Pokusil se jej dokonce zastřelit ve snaze opatřit nesporný důkaz existence. Nebyl ale úspěšný, protože hrozilo, že by mohl zranit dvě děti sbírající opodál lesní plody a nechtěl je ohrozit.
Jednou byl mongolskému přírodovědci Jahangirovi v Agře přivezen exotický gepard s nápadnými modrými skvrnami. V záhadě modrých tygrů nevidím nic nepřirozeného. Vždyť ZOO mnoha zemí mají třeba tygry bílé, toto zabarvení do modra bude vzácnější, ale reálné. Příroda to je mocná čarodějka a její barevné spektrum je úžasné. A u šelem to platí dvojnásobně.

Předmět: modrý tygr

Tenhle kryptid měl ve dvacátých letech terorizovat čínskou provincii Fudžian ( dříve Fukien, čí Fu-t´ien) lidožroutskou činností. Měl mít základní barvu maltézské modři, na spodku těla téměř tmavě modré, pruhy zřetelné, nelišící se od obvyklého vzoru tygřích pruhů. Takto ho popsal v září r. 1910 misionář Harry R. Caldwell. Viděl ho i jeho syn John a americký zoolog Roy Champman Andrews a myslím, že neoficiálně mnoho vesničanů.
Jsou tu tři teorie o této šelmě:
1) démon
pro:
nikdo ho nechytil, nebyli spatřeni dva najednou, nikde jinde se nevyskytuje.
proti: démoni neexistují
2) mutant čínského tygra (panthera tigris amoyensis)
pro:
tygři tam žijí a mohou být lidožraví barva-nebarva
proti: tato odchylka nebyla u velkých koček zaznamenána
3) nový druh šelmy
pro:
modrásek je dle popisu větší, dravější a zákeřnější než místní tygr čínský, už tak dost velká rasa, a je narozdíl od něj prý vždy lidožrout.
proti: dva druhy by se od sebe lišily vzorem srsti a větším velikostním rozdílem, např. jako lev a levhart, tygr a asijský levhart, jaguár a puma atd.